Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

OCHOTNíCKE DIVADLO V LIPTOVE VO FOTOGRAFII

15 Jún 2020
10 November 2020

OCHOTNíCKE DIVADLO V LIPTOVE VO FOTOGRAFII

Liptovské kultúrne stredisko     MIKULÁŠSKY DIVADELNÝ FENOMÉN (Kultúrne podujatia)

Dom kultúry     po-pia: 8:00-15:00


Výstava fotografií z histórie ochotníckeho divadla v Liptove.

Rok slovenského divadla a 190. výročie založenia ochotníckeho divadla na Slovensku.
Výstava stoviek fotografií z divadelných inscenácií všetkých ochotníckych divadelných súborov, ktoré v regióne Liptova pôsobia a pôsobili od roku 1830 – 2020.
Cieľom výstavy je zmapovať históriu ochotníckeho divadla v Liptove na starých fotografiách až po súčasné, pripomenúť si ducha starého ochotníckeho divadla s kašírovanými kulisami, maskovanými hercami vo veľkých róbach, zadívať sa do tvárí ľudí, ktorí nás už dávno opustili a zároveň podať svedectvo o divadelnej kontinuite so súčasnosťou.
Súčasťou slávnostného sprístupnenia výstavy bude uvedenie divadelného predstavenia Ochotníckeho divadelného súboru ŠAPO z Ploštína. Súbor si v roku 2020 pripomína 100. výročie ochotníckeho divadla v Ploštíne. Vernisáž: 29. apríla 2020 o 17:00 hod.

Liptovský Mikuláš si v tomto roku pripomína 190. výročie slovenského ochotníckeho divadla, ktoré bolo v meste založené v roku 1830 Gašparom Fejérpataky-Belopotockým. Slovenské národné divadlo zároveň oslavuje 100. výročie založenia. A tak je tento rok vyhlásený vládou Slovenskej republiky za Rok slovenského divadla 2020.
 
Elektronickú verziu výstavy Ochotnícke divadlo v Liptove vo fotografii si môžete prezerať jednoducho – posúvaním doprava na stránke
https://rokdivadla.sk/vystava-online-ochotnicke-divadlo-v-liptove-vo-fotografii
Šípku, ktorou obrázky hravo prekliknete, nájdete v strede obrázkov pri ich pravom okraji.


Autor fotografií z podujatia: Michal Paška


Vstupné: Bezplatné

Naspäť na podujatia