Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   TOP REGIÓNU LIPTOV   /   Liptovská Mara

Liptovská Mara

Vodné dielo bolo vybudované v rokoch 1965 - 1975 za účelom ochrany pred povodňami a okrem energetického využitia ponúka výborné podmienky na rekreáciu a šport. Vody priehrady zaplavili 13 obcí, /Vrbie, Demčín, Sokolče, Lipt. Mara, Sestrč, Nižné a Vyšné Dechtáre, Lipt. Sielnica, Parížovce, Paludza, Ráztoky, Čemice/, a po jednej z nich - Liptovskej Mare - bola nádrž pomenovaná. 

Najcenejšie pamiatky zo zátopovej oblasti sú prenesené do Múzea liptovskej dediny v Pribyline. Vodné dielo mnohý nazývajú aj liptovským morom, a to právom veď podľa objemu zadržanej vody je to najväčšia vodná nádrž na Slovensku. V lete ponúka široké možnosti pre vodné športy (člnky, vodné bicykle, surfy, skútre a iné), kúpanie, golf, či najnovšie extrémne športy. Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu. Pre tých, ktorých láka windsurfing je v lete otvorená škola windsurfingu.

Do objemu najväčšia vodná nádrž Slovenska – Liptovská Mara je vyhľadávaným miestom letnej rekreácie a športu. Na jej severnom brehu je vybudovaný  Mara camping  s plážovým kúpaliskom, požičovňou člnkov a vodných bicyklov, detským ihriskom a športovým areálom.  Príjemným osviežením horúcich letných dní je vyhliadková plavba loďou. Na Liptovskej Mare si aktuálne môžete vybrať z troch, všetky odchádzajú z prístavu v autokempingu a ich odchody nájdete na web stránkach.

Spracované: INFORMAČNÉ CENTRUM mesta Liptovský Mikuláš