Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
V júli budeme žiť Mikulášskym letom

V júli budeme žiť Mikulášskym letom

  01.07.2020   |   Tlačové správy

Prvý prázdninový mesiac spestria Mikulášanom aj návštevníkom centra mesta podujatia Mikulášskeho leta. Pri otvorení letnej sezóny avizoval primátor Ján Blcháč, že sa leto v Liptovskom Mikuláši tento rok bude niesť v duchu divadelných aktivít. Dôvodom je 190. výročie vzniku ochotníckeho divadla a Rok slovenského divadla. Leto v meste však nebude len o divadle.

Organ, gramofón a film

Každý prázdninový utorok sa bude Evanjelickým kostolom v Liptovskom Mikuláši niesť monumentálna chrámová hudba, kde nadaní mikulášski organisti rozozvučia vyše tisíc píšťal organu, ktorý sprevádza miestnych veriacich od roku 1892.

Júlové stredy budú v popoludňajších hodinách patriť tematicky zameraným posedeniam pri gramofóne pri Fontáne Metamorfózy. Večer bude nasledovať premietanie v letnom kine v záhrade Múzea Janka Kráľa, kde na návštevníkov čakajú zaujímavé filmy z českej, slovenskej, anglickej či americkej produkcie.

Po Liptovfeste jazz festival

V piatky sa bude pri fontáne konať zábavno – náučný cyklus pre malých a veľkých s názvom Kúzelná fyzika. Nebudú chýbať programy v podaní míma Miroslava Kasprzyka, ktorý nimi bude pozývať na piatkové večerné podujatia. V piatky sa tiež budú každý týždeň striedať koncertné a divadelné vystúpenia. Na piatok 10. júla je nachystaný koncert The Rockin´Balls, o týždeň neskôr sa predstaví Túlavé divadlo s unikátnou verziou najslávnejšej Shakespearovej drámy a 24. júla je pripravené predstavenie Život v divadle, divadlo v živote pred arkádami múzea.

Obľúbená kapela Balkansambel spestrí živými rytmami programovú ponuku Liptovského Mikuláša v rámci Liptovfestu 24. júla na Námestí osloboditeľov. Posledný júlový deň si nenechajte ujsť moderovaný zábavno-vedomostný kvíz na letných terasách a tiež jazzovú hudbu v Dome kultúry, ktorá bude súčasťou Mikulášskeho jazzového festivalu.

Loli paradička a iné

Bažant kinematograf príde na Námestie osloboditeľov v poslednú júlovú stredu 29. júla o 21.30 hod. s českou komédiou Cez prsty. Vo štvrtok budú premietať slovenskú romantiku Loli paradička, v piatkový večer 31. júla je na rade český film Vlastníci a sériu kinematografu na námestí ukončí 1. augusta Posledná aristokratka.