Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Mosty Gesharim 2020 pod taktovkou Lasicu a Suchého

Mosty Gesharim 2020 pod taktovkou Lasicu a Suchého

  14.08.2020   |   Tlačové správy

Mosty Gesharim spájajú stredoeurópsky kultúrny priestor už takmer tri desaťročia. Nebude to inak ani v tomto roku. Na 29. ročníku podujatia sa na liptovskomikulášskom javisku vystriedajú umelci z Českej republiky, z Poľska, z Maďarska a samozrejme zo Slovenska. Podujatie sa uskutoční 18. augusta o 19.30 hod. v synagóge a koncert sa koná pri príležitosti poľského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine. „Každý ročník je výnimočný a podujatie je vždy neopakovateľné. Osobne si vždy z Mostov odnášam silné emócie a kultúrny zážitok, tentoraz nás programom budú sprevádzať Jiří Suchý a Milan Lasica. Predstaví sa tiež Orchester divadla Semafor, Andrzej Jagodziński z Poľska a Tamás Ittzés z Maďarska. Domácu scénu zastúpi zoskupenie Bratislava Hot Serenaders,“ prezradil primátor Ján Blcháč.

 
📍COVID-19 na Mostoch
Tradičný a obľúbený medzinárodný koncert, ktorý našiel zázemie práve v našom meste, zvykne každoročne navštíviť v priemere 700 ľudí. Opatrenia pri blížiacej sa druhej vlne pandémie však tento rok urobili ogranizátorom škrt cez rozpočet. „V zmysle dodržania aktuálnych epidemiologických opatrení sme nútení obmedziť aj kapacitu návštevníkov na tomto žiadanom podujatí, všetci dostanú pri vstupe identifikačný náramok s poradovým číslom, aby sme mohli relevantne preukázať počet návštevníkov. Predpokladáme maximálny počet 350 ľudí,“ informovala Dana Guráňová z oddelenia mládeže, kultúry a športu na mestskom úrade.
Pred vstupom do synagógy umiestni radnica stojany s dezinfekciou.
Dovnútra vpustia len ľudí s prekrytým dýchacími cestami. Skalní návštevníci vedia, že za múrmy synagógy zvykne byť počas koncertu pekne horúco. „Je nám všetkým jasné, že opatrenia sú obmedzujúce. Vopred sa všetkým ospravedlňujeme, ale nie je možné v zmysle prijatých opatrení uspokojiť všetkých záujemcov o MOSTY GESHARIM 2020. Napriek tomu všetkých návštevníkov prosím o trpezlivosť a disciplinovanosť pri vstupovaní do priestorov synagógy,“ povedala Guráňová.
Vstupné na koncert sa neplatí, miesto na podujatí nie je možné dopredu zarezervovať. Tí, ktorí sa na koncert nedostanú, majú ešte možnosť prežiť ho formou záznamu, ktorý ako každý rok pripraví z podujatia verejnoprávna televízia a odvysiela ho v predvianočnom období.